Bestyrelsen for KFUMs Soldatermission i Danmark

Jesper Hornstrup
Formand. Sognepræst. Valgt 2009 på repræsentantskabsmøde/formands- og kasserermøde
Petravej 80, 7800, Skive
Tlf.
Mobil tlf. 2194 1749
jesper@kfums-soldatermission.dk

Bo Mejlgaard
Næstformand. Direktør. Valgt af IM 2015
Rugmarken 111, 8520, Lystrup
Tlf. 8622 6841
Mobil tlf. 2010 8690
bo@kfums-soldatermission.dk

Ole Rasmussen
Provst. Valgt 2018 på repræsentantskabsmøde/formands- og kasserermøde
Bøvlingvej 15, 7650, Bøvling
Tlf.
Mobil tlf. 5365 3096
ole@kfums-soldatermission.dk

Birgitte Frost Clausen
Studerende. Udpeget af bestyrelsen 2018
Emmasvej 28, 1. th., 8220, Brabrand
Tlf.
Mobil tlf. 2261 9609
birgitte@kfums-soldatermission.dk

Erik Toft Klausen
Driftøkonom. Udpeget af bestyrelsen 2009. Udpeget af KFUM og KFUM 2018
Elindelundvej 3, 6800, Varde
Tlf. 7522 5696
Mobil tlf.
erik@kfums-soldatermission.dk

Vibeke Schmidt
Privat praktiserende psykolog. Valgt 2015 på repræsentantskabsmøde/formands- og kasserermøde
Sandkrogen 23, 2800, Kongens Lyngby
Tlf. 4570 2490
Mobil tlf.
vibeke@kfums-soldatermission.dk

Preben Friis-Hauge
Major. Udpeget af bestyrelsen 2018
Søndergade 18, 6862, Tirstrup
Tlf.
Mobil tlf. 6021 4544
preben_fh@kfums-soldatermisison.dk

Merete Vahr Værge
Cand. cur. Valgt 2016 på repræsentantskabsmøde/formands- og kasserermøde
Søbakkevej 52, 8381, Tilst
Tlf.
Mobil tlf. 30 82 18 25
merete@kfums-soldatermission.dk

Bjarne Ingemansen
Jurist. Udpeget af bestyrelsen 2018
Vejlevej 7, 7000, Fredericia
Tlf.
Mobil tlf. 2688 0407
bjarne@kfums-soldatermission.dk

Elin Høyer Hansen
Veterankonsulent. Medarbejderrepræsentant 2017
Treldevej 97, 7000, Fredericia
Tlf.
Mobil tlf. 2367 5722
ehh@kfums-soldatermission.dk

Birthe Anderson
Soldaterhjemsleder. Medarbejderrepræsentant 2015
Brårupvej 155, 7800, Skive
Tlf. 9752 4839
Mobil tlf.
skive@kfums-soldaterhjem.dk